Rehabilitacja dzieci

dzieci_07

Rehabilitacja dzieci i niemowląt.Wiemy, że o prawidłowy rozwój dziecka należy dbać od chwili jego narodzin. Rehabilitację małych pacjentów prowadzimy wielokierunkowo z wykorzystaniem najnowszych i sprawdzonych metod stymulacji niemowląt i małych dzieci, dobierając je adekwatnie do potrzeb najmniejszych Pacjentów. Pracujemy metodami:

NDT-Bobath
PNF
Współczesne metody diagnozowania tkanek miękkich
Ackermann
Kinesiology Taping
Vojty
Neuroadaptacji
Neuromobilizacji


W gabinecie posiadamy odpowiedni sprzęt do ćwiczeń i fizykoterapii.

Elektroterapia
Magnetoterapia
Laseroterapia
Ultradzwięki
Światłolecznictwo
Krioterapia
W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów lub stwierdzenia zaburzeń u niemowląt i dzieci najważniejsza jest wczesna interwencja terapeutyczna ponieważ jest to okres intensywnego rozwoju i dużej plastyczności mózgu dlatego nasze działania mają wówczas największy wpływ i zwiększają szanse na przywrócenie prawidłowych funkcji ciała lub zminimalizowania niekorzystnych konsekwencji zaburzeń.
Drogę postępowania rehabilitacyjnego należy zacząć od konsultacji na której ustalimy jaki będzie zakres działania czas oraz możliwości uzyskania spodziewanych efektów.
Prowadzimy rehabilitację niemowląt i dzieci starszych w następujących problemach zdrowotnych:

W trakcie terapii udzielamy Rodzicom niezbędnych wskazówek dotyczących pielęgnacji, noszenia, układania, doboru wózka, bucików, stymulującej zabawy oraz odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania

Cennik leczenia rehabilitacyjnego:

  • konsultacja diagnostyczna 100zł
  • wisyta terapeutyczna 70-120zł
  • wizyta rehabilitacyjna 70-120zł