Leczenie bólów kręgosłupa

leczenie bólów kręgosłupa Gdańsk, Gdynia

Stosujemy innowacyjną na skale światową metodę leczenia bólów kregosłupa. Metoda oparta jest na opracowanym przez 10 lat schemacie leczenia bólów kregosłupa który został opatentowany pod nazwą schemat Rosadzińskiego® w skład schematu wchodzą  czynniki fizjologiczne , terapie manualne, masaże , terapie powięziowe, biomechanikę i ćwiczenia. Schemat leczenia jest wynikiem 10 letniego doświadczenia pracy z pacjentami cierpiącymi na ból kręgosłupa. Schemat jest bez bólowy i komfortowy dla pacjenta. Jego cechą charakterystyczną jest mała liczba przeciwwskazań i bardzo wysoka skuteczność sięgająca 99,7 % wszystkich przypadków bólów kręgosłupa w zmniejszeniu lub całkowitym wyeliminowaniu dolegliwości bólowych. Schemat Rosadzinskiego® został przebadany dopracowany na ponad 1000 pacjentach. Schemat leczenia bólów kregosłupa cechuję się też wysoką skuteczności w przypadku silnych urazów kregosłupa takich jak rwa kulszowa, dyskopatia, PRZEPUKLINA W KTRÓYCH OSIĄGAMY WYBITNE EFEKTY NA SKALE SWIATOWĄ ELEIMINUJAC DOELGLIWOŚCI BÓLOWE CO POZWALA PACJENTOWI NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ BEZ KONIECZNOSĆI PRZYJMOWANIA LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH NAWET U PACJENTÓW U KTÓRYCH DOTYCHCZASOWE TERPIE NIE DAWAŁY EFEKTU I U PACJENTÓW SKIEROWANYCH NA OPERACJE KTÓREJ MOGĄ UNIKNĄC DZIĘKI LECZENIU W NASZEJ PLACÓWCE.

Na naszej stronie lub kanale YouTobe znajdziecie Pastwo filmik prezentujący pacjentów u których została zdiagnozowana przepuklina kręgosłupa dająca bardzo silne dolegliwości bólowe. U tych Pacjentów “standardowe” metody nie dawały efektu, większość z tych Pacjentów była zakwalifikowane do operacji w trybie pilnym, część miała już nawet wyznaczony termin operacji. Wszystkich tych Pacjentów udało się wyleczyć naszą metoda w stopniu pozwalającym na normalne, bez bólowe funkcjonowanie bez konieczności zażywania leków.
Leczenie bólów kręgosłupa w naszej placówce zawsze zaczyna się od konsultacji na którą nie trzeba mieć skierowania. Konieczna jest wcześniejsza telefoniczna rezerwacja terminu. Leczenie wykonywane jest „prywatnie” , koszt konsultacji w cenniku w poszczególnych działach.
W NASZEJ PONAD 10 LETNIEJ PRAKTYCE OPRACOWALIŚMY SCHEMAT KOMPLEKSOWEGO LECZENIA BÓLÓW KRĘGOSŁUPA, KTÓRY GWARANTUJE 99% SKUTECZNOŚĆ W ZMNIEJSZENIU BĄDŹ CAŁKOWITYM WYELIMINOWANIU DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH. SCHEMAT OPARTY NA NOWOCZESNYCH TECHNIKACH I APARATURZE MEDYCZNEJ DOBRANY INDYWIDUALNIE DO PACJENTA, KTÓRY LECZYMY BEZ OPERACJI NAWET U OSÓB KTÓRE ZOSTAŁY SKIEROWANE DO OPERACJI!

Leczenie bólów kręgosłupa bez operacji! schemat Rosadzińskiego ® kręgosłup

 

Indywidualnie dobrana, kompleksowa terapia bólów kręgosłupa. Głównym celem terapii jest szybkie pokonanie dokuczliwego bólu oraz przywrócenie pacjentom mobilności i zdrowia. W skład terapii wchodzi trafna diagnoza oraz oddziaływanie mające na celu wyeliminowanie bólu oraz jego przyczyny. Stosujemy najnowocześniejsze i skuteczne metody postępowania nieinwazyjnego którymi dysponuje medycyna. Jesteśmy zespołem doświadczonych, dyplomowanych specjalistów, fizjoterapeutów i terapeutów. Zajmujemy się rehabilitacją zachowawczą i pooperacyjną w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Stosujemy najefektywniejsze i nowoczesne nieinwazyjne metody leczenia kręgosłupa oraz całego narządu ruchu w rozumieniu holistycznym, takie jak: terapia manualna, chiropraktyka, fizjoterapia, osteopatia, farmakoterapia, ortopedia. Bazując na wieloletnim doświadczeniu oferujemy skuteczną pomoc w leczeniu dolegliwości pochodzenia kręgosłupowego, ostrego i przewlekłego bólu, urazów sportowych czy różnych zaburzeń funkcjonalnych. Leczymy między innymi: dyskopatię, rwę kulszową, rwę ramienną, ból szyi i karku, mrowienie i drętwienie kończyn, ból kręgosłupa, ból pleców, mięśni, stawów, migreny i wiele innych dolegliwości całego narządu ruchu. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie pacjent spotka się ze specjalistą, który przeprowadza wywiad, ocenia stan postawy, dokonuje diagnozy kręgosłupa (tj. bada ułożenie miednicy i kończyn dolnych, określa powiązane choroby wewnętrzne lub kieruje na badania takie jak RTG , MRI itp.) i po zidentyfikowaniu źródła problemów dobiera odpowiednią terapie. Po zakończeniu procesu diagnostycznego Pacjent dowiaduje się jakie jest źródło problemu, co będzie wchodziło w skład skutecznej terapii oraz jak długo będzie trwała; następnie podejmuje decyzje czy terapia ma zostać wykonana.

Skorzystaj z metody nieoperacyjnej leczenia bólów kręgosłupa i przepukliny dysku. Leczymy nawet te przypadki które zostały zakwalifikowane do operacji i które przeszły leczenie rehabilitacyjne bez rezultatów; w tych przypadkach osiągamy stany bez bólowe z możliwością normalnego komfortowego funkcjonowania. W każdym przypadku w pierwszej kolejności powinny być wykorzystane wszystkie możliwe sposoby leczenia nieoperacyjnego. W tamtym roku na ponad 1000 osób z bólami kregosłupa leczonych w moich placówkach tylko 3 osoby wyszły bez zadowalających efektów. W tych wyleczonych przypadkach znajdują się także osoby zakwalifikowane do operacji z silnymi bóle i przepuklinami dysków u których standardowe leczeni nie przynosiło rezultatu. Z racji tego że przyjmuje tylko i wyłącznie prywatnie większość pacjentów która do mnie trafia to trudne przypadki ; są to Pacjenci którzy wcześniej byli u lekarza ogólnego, neurologa, ortopedy, rehabilitacji NFZ i prywatnych terapeutów i jeżeli to nie pomogło to trafiają do mnie, te przypadki leczę ze skutecznością 99% więc można powiedzieć że leczę przypadki uznane za niemożliwe do wyleczenia drogą nieoperacyjną. W tych przypadkach uzyskuje stan w większości całkowicie bez bólowy i mobilny tzn. Pacjent może normalnie funkcjonować bez konieczności przyjmowani leków i wykonywania operacji. Warto skorzystać z takiego sposobu leczenia jeżeli ktoś jest zakwalifikowany do operacji kręgosłupa. trzeba zauważyć iż wykonywane przeze mnie leczenie jest bardziej komfortowe dla Pacjenta, nie niesie ryzyka komplikacji, i jest szybsze oraz bardziej skuteczne. Czas wykonywanego przez mnie leczenia w przypadku silnej przepukliny dysku zakwalifikowanej do operacji to około 3 tygodni więc szybciej od postępowania operacyjnie gdzie czas zabiegu plus rehabilitacja to od 4 do 18 tygodni.

 Wskazania:

Świadczenia medyczne wykonujemy tylko i wyłącznie prywatnie. Niektóre z zabiegów wykonywanych przez nasz gabinet takie jak terapie manualne metodami specjalnymi nie mieszczą się w ramach kontraktowania NFZ.

Gwarantujemy skuteczność naszych terapii. Opłaty pobieramy w 2 opcjach. Za zaproponowany proces leczenia –z góry, czyli za zabiegi; lub za efekty czyli po skończonym procesie leczenia za wyeliminowanie dolegliwości.

Na pierwszej konsultacji informujemy Pacjenta czy jesteśmy w stanie wyleczyć tą dolegliwość i jakimi metodami.

Cennik leczenia bólów kręgosłupa:

 • konsultacja diagnostyczna 100zł
 • wizyta terapeutyczna 70-120zł

Cennik świadczeń kręgosłup (ceny kompleksowe):

Kompleksowe leczenie rwy kulszowej (bóle promieniujące do jednej kończyny od nie więcej 4 tygodni)1000zł
Kompleksowe leczenie rwy kulszowej (bóle promieniujące do obydwóch kończyn od nie więcej 4 tygodni)1200zł
Kompleksowe leczenie rwy kulszowej (bóle promieniujące do jednej kończyny lub obu w czasie dłuższym niż 4 tygodnie)1500zł
Silne bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa w czasie nie dłuższym niż 4 tygodnie1000zł
Silne bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa w czasie dłuższym niż 4 tygodnie (bóle wieloletnie , wielomiesięczne)1500zł
Przejściowe bóle w odcinku lędźwiowym o stopniu nasilenia umiarkowany800zł
Ból w odcinku lędźwiowym umiarkowany (czyli Pacjent sam się porusza) od 2-3 dni320zł
Silne bóle w odcinku piersiowym kręgosłupa w czasie dłuższym niż 4 tygodnie (bóle wieloletnie , wielomiesięczne)1000zł
Przejściowe bóle w odcinku piersiowym o stopniu nasilenia umiarkowanym800zł
Silne bóle w odcinku piersiowym kręgosłupa w czasie dłuższym niż 4 tygodnie (bóle wieloletnie , wielomiesięczne) bóle promieniujące do klatki piersiowej, bóle kujące w okolicy serca1500zł
Silne bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa w czasie dłuższym niż 4 tygodnie (bóle wieloletnie , wielomiesięczne) bóle promieniujące do kończyn górnych, do barku, palców, drętwienia i mrowienia w obrębie dłoni, bóle i zawroty głowy, szumy i piski uszne, migreny1500zł
Przejściowe bóle w odcinku szyjnym o stopniu nasilenia umiarkowanym1000zł
Przepukliny w odcinku lędźwiowym dająca silne bóle w odcinku i promieniujące do kończyn dolnych2000zł
Przepukliny w odcinku szyjnym dająca silne bóle w odcinku i promieniujące do kończyn górnych2000zł
Przepukliny w odcinku piersiowym dająca silne bóle w odcinku i promieniujące do kończyn dolnych2000zł
Przepukliny dysku na różnych poziomach dające umiarkowane dolegliwości1500zł
Bóle przeciążeniowe kręgosłupa800zł
Wypadnięcie dysku (świeże) w ciągu 2-3 dni szybka terapia korygująca320zł
konsultacja100zł
instruktaż ćwiczeń dla mięśni stabilizacyjnych kręgosłupa60 zł

 

 

 

Kompleksowe leczenie bólów pleców

Leczenie bólów kręgosłupa nie jest łatwe. Przekonali się o tym Pacjęci którzy latami zmagają się z bólami pleców krążąc od jednego gabinetu do drugiego. Bóle kręgosłupa możne podzielić na dwie grupy: do pierwszej zaliczają się przypadki pacjentów z lekkimi dolegliwościami (krótkotrwałymi) powstałymi „przypadkowo” ze względu na np. przeciążenie, przedźwiganie, przepracowanie, uraz mechaniczny typu upadek, wypadek komunikacyjny; do drugiej grupy zaliczają się pacjenci u których objawy występują systematycznie z tendencją do nasilania się dolegliwości bólowych, bole są znaczne np. : promieniujące do kończyn. Jak zaczyna się leczenie którą potocznie Pacjenci trafiający do naszego gabinetu określają ścieżką NFZ?  W większości przypadków po incydencie wywołującym ból pacjent trafia do lekarza „ogólnego” gdzie dostaje leki przeciwbólowe i przeciwzapalne które w większość przypadków mogą „pomóc”  pierwszej grupie Pacjentów z lekkimi dolegliwościami, natomiast nie pomogą lub chwilowo pomogą drugiej grupie pacjentów opisywanych powyżej. Następnie Pacjenci z drugiej grupy u których objawy utrzymują systematycznie a czasami nawet nasilają, trafia powtórnie do lekarza „ogólnego gdzie zazwyczaj dostaje skierowanie na badania typu RTG, MRI oraz skierowanie do specjalisty neurologa, ortopedy. Po konsultacji specjalistycznej pacjent dostaje w sumie to samo czyli leki przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz w niektórych przypadkach skierowanie na rehabilitacje lub w sytuacji znacznych dolegliwości bólowych utrzymujących się długi czas do neurochirurga z prośba o konsultacje wskazująca o opinie podjęcia działań chirurgicznych -operacja.  Bardzo rzadko po takiej kuracji udaje się ten ból „ przechodzić”. Bez właściwego zdiagnozowania i wyeliminowania zagrożeń  jest to jednak bardzo ryzykowne. Pacjent obciąża kręgosłup pod przykrywką środków przeciwbólowych nie wiedząc co tak naprawdę dzieje się w danym miejscu urazu i po pewnym okresie może dochodzić do pogorszenia stanu zdrowia oraz nasilenia dolegliwości bólowych. Zdarzają się przypadki, iż ból mija na jakiś czas aby później powrócić ze wzmożoną siłą. Z racji tego że nasze usługi wykonujemy „prywatnie” to właśnie Ci pacjenci najbardziej wymagający którzy wcześniej przeszli „ścieżkę NFZ” trafiają do naszego gabinetu, więc specjalizujemy się w trudny przypadkach które z powodzeniem leczymy.

Leczenie bólu kręgosłupa dzieli się na dwie podstawowe grupy czyli zachowawcze (nieoperacyjne) oraz  operacyjne.

Każdy z pacjentów stara się za wszelką cenę uniknąć leczenia operacyjnego i słusznie, ponieważ niesie one ze sobą wiele zagrożeń i możliwych do wystąpienia komplikacji.

Tylko 3-4% przypadków związanych z bólem kręgosłupa wymaga leczenia operacyjnego! Pozostałe przypadki są możliwe do wyleczenia metodą nieoperacyjną.  Gabinety Pomorski Rehabilitant specjalizują się w leczeniu bólów kręgosłupa metodą zachowawczą i osiągają 95% skuteczności w zmniejszeniu dolegliwości bólowych lub całkowitym wyeliminowaniu przyczyn bólu.

Badania z 2013 roku opublikowane w dzienniku “Spine” wykazały, że prawie 43% pacjentów, którzy zgłosili się z pourazowym bólem pleców do chirurga zostało od razu skierowanych na   operację kręgosłupa. Tylko 1,5% przypadków  w pierwszej kolejności skierowało się do fizjoterapeuty, terapeuty manualnego, specjalisty z zakresu  nieoperacyjnego leczenia bólów kręgosłupa i przeszli leczenie nieoperacyjne z zadowalającym efektem!  Leczenie fizjoterapią i terapią manualną, często daje bardzo dobre wyniki w przypadku dolegliwości bólowych pleców bez konieczności operacji.

Potwierdzają to kolejne badania w dzienniku “Spine” z 2011 roku. Naukowcy poddali analizie 1450 pacjentów z przewlekłym bólem kręgosłupa lędźwiowego i zwyrodnieniem. Połowa z nich przeszła pewien rodzaj operacji kręgosłupa, a połowa leczona była nieoperacyjnie. Po 2 latach od operacji tylko 26% pacjentów operowanych powróciła do pracy, w porównaniu z 67% tych, którzy nie poddali się zabiegowi i skorzystali z metody fizjoterapeutycznej. U pacjentów po operacji, codzienna dawka leków przeciwbólowych wzrosła o 41%.Co najgorsze, aż 36% operacji wiązała się z komplikacjami, w tym u pewnej grupy pacjentów wystąpiły nieodwracalne powikłania.

Samo leczenie operacyjne, wymaga konieczności  uzupełnienia go postępowaniem rehabilitacyjnym, a także zmianą trybu życia i aktywnym udziałem chorego w dalszym leczeniu. Bez tych elementów operacje są działaniem połowicznym i nie przynoszą dobrego rezultatu w postaci trwałego usunięcia dolegliwości. Zależy to oczywiście od rodzaju operacji i rodzaju urazu niemniej jednak z statystyk wynika iż po wykonanej operacji bez innych działań profilaktycznych typu rehabilitacji , ćwiczeń, zmiany stylu życia  dolegliwości mniejsze lub większe wracają w czasie około 2 lat.

Z naszych Badań poprowadzonych w 2017 roku wynika iż na 1000 osób leczonych w naszym gabinecie tylko 3 wymagały podjęcia leczenia operacyjnego . U reszty pacjentów osiągnęliśmy zadowalający efekt w postaci zmniejszenia bądź całkowitego wyeliminowania dolegliwości bólowych co ważne były to efekty trwała pod warunkiem wykonywania przez Pacjenta właściwych działań prewencyjnych . Nawet w przypadku tych 3 Pacjentów wskazanych do leczenia operacyjnego wykonanie przed operacja działań fizjoterapeutycznych miał bardzo dobry efekt na rokowania pooperacyjne. Ponieważ pacjenci są we właściwy sposób przygotowani do poddania się operacji co warunkuje dobre rezultaty podczas leczenia.

Co w takim razie co należy zrobić gdy wystąpił ból kręgosłupa?

W pierwszej kolejności należy dokonać kompleksowej diagnostyki u specjalisty z zakresu leczenia bólów kręgosłupa. Następnie leczenie powinno obejmować przyczyny wystąpienia dolegliwości bólowych, a nie tylko łagodzić efekt w postaci występowania bólu za pomocą środków przeciwbólowych.

Skuteczne leczenie nieoperacyjne można wykonać w gabinetach Pomorski Rehabilitant. Gabinety Pomorski Rehabilitant odnoszą duża skuteczność w nieinwazyjnym leczeniu bólu pleców pod opieką medyczną mgr fizjoterapii Marcina Rosadzińskiego, specjalisty terapii manualnych. Kompleksowe leczenie bólu kręgosłupa zaczyna się od postawienia właściwej diagnozy i znalezienia przyczyny dolegliwości. W tym etapie wykonuje się szereg testów i badań, czasami konieczne są do wykonania badania obrazowe takie jak: MRI, RTG.

Po ustaleniu przyczyn dolegliwości rozpoczynamy indywidualnie dobrane leczenie według opracowanego schematu leczenia bólów kręgosłupa.

W skład leczenia wchodzą takie działania jak:

 1. Farmakoterapia- wspomaga leczenie, przeciwbólowa, przeciwzapalna, rozluźniająca.
 2. Fizykotarepia- wspomaga leczenie, czasami oddziałuje na przyczyny dolegliwości, przeciwzapalna, przeciwbólowa, stymulująca do szybszej regeneraci, zwiększająca metabolizm komórkowy oraz wpływając na przepuszczalność przez błony komórkowe odżywczych substancji

W skład fizykoterapii wchodzą takie zabiegi jak:

 • Laser
 • Ultradźwięki
 • Elektroterapia
 • Magnetoterapia
 • Krioterapia
 • Terapia falą uderzeniową
 • Diatermie
 • Autorskie metody poprawy ukrwienie i odzywanie dysku
 • Trakcje
 • Terapie podciśnieniowe
 1. Terapie manualne – różnymi metodami specjalnymi które oddziaływają na obszar i przyczynę dolegliwości, cechują się dużą skutecznością takie jak:
 • Igłoterapia głęboka
 • Manipulacje kręgosłupa: „nastawianie dysku”
 • Pinopresura
 • Terapie powięziowe
 • Punkty spustowe
 • Mobilizacje stawów kręgosłupa
 • Metody mobilizacyjne
 • Fibroliza mięśniowo-powięziowa
 • Trakcje
 • Oraz autorskie metody których do momentu ukończenia badań nie możemy zdradzić J
 1. Indywidualnie dobrane ćwiczenia stabilizacyjne , rozciągające, asymetryczne, wzmacniające itp.- które oddziaływają na przyczynę dolegliwości i zapobiegają nawrotom choroby.

Leczenie zachowawcze przynosi bardzo dobre efekty u 95% pacjentów w postaci zmniejszenia bólu lub całkowitego wyeliminowania dolegliwości bólowych. W leczeniu bólów kręgosłupa nie występuje jedna „magiczna tabletka”, która wyleczy zarówno przyczyny jak i skutki dolegliwości. Leczenie jest skomplikowane i wieloetapowe. Niektóre urazy są możliwe do wyleczenia w ciągu 2-3 wizyt natomiast inne bardziej zaawansowane będą wymagały dłuższego leczenia nawet 2- 3 tygodniowej kuracji.

Schemat kompleksowej indywidualnej terapii kręgosłupa został opracowany na podstawie wieloletniej praktyki i doświadczenia w leczeniu pacjentów z wymienionymi dolegliwościami przez mgr Marcina Rosadzińskigo, specjalistę w leczeniu bólów kręgosłupa. Połączenie wielu elementów terapeutycznych oraz nowoczesnych metod leczenia daje bardzo dobre wyniki. W gabinecie do problemu podchodzi się w sposób holistyczny.

Wskazania do leczenie bólu kręgosłupa:

 • bóle kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego,
 • rwa kulszowa,
 • dyskopatia
 • bóle głowy (migreny), bóle karku, bóle pleców,
 • bóle barków (rwa barkowa), drętwienie jednej ręki lub obu rąk,
 • bóle przeciążeniowe kręgosłupa (np. świeży postrzał po dźwignięciu ciężaru),
 • skrzywienia kręgosłupa dzieci, młodzieży, dorosłych,
 • bezsenność,
 • bóle kręgosłupa w przebiegu ciąży i po jej rozwiązaniu,
 • zespoły bólowe po urazach komunikacyjnych i sportowych

 

Bólu kręgosłupa nie należy bagatelizować. Długotrwały opisywany stan chorobowy może mieć wpływ na ogólny stan zdrowia pacjenta, narządów wewnętrznych, bólów stawów oraz mięśni. Nieleczone dolegliwości mają duży wpływ na nasze samopoczucie oraz aktywność. Niewyleczony ból pleców może wykluczyć z wielu czynności życiowych.